Viacero štatistík ukazuje, že obéznych či chorých detí je čím ďalej viac. Nezdravý životný štýl a nedostatok pohybu detí a mládeže sa podieľa na vzniku obezity či poruchy pohybového ústrojenstva.

Šport vedie dieťa k disciplíne, naučí sa zvládať prehry, prijať určité pravidlá a tiež ho naučí zodpovednosti a priebojnosti. O pozitívach pravidelného športovania by sme sa radi podelili so žiakmi základných škôl a porozprávali im o svojich skúsenostiach a zážitkoch, ktoré sme vďaka krasojazde na bicykli mohli zažiť. Ako bývalé reprezentantky SR a viacnásobné medailistky MS sme sa zúčastnili viacerých zahraničných pretekov a šampionátov.

“Neseď doma, bicykluj!” je špeciálny motivačno-edukačný program určený pre žiakov základných a stredných škôl v trvaní 45 minút, realizovaný priamo v telocvični v škole počas vyučovania.

Cieľom programu ,,Neseď doma, bicykluj!” je motivovať deti a mládež k pravidelnej pohybovej aktivite, športu, správnej životospráve a využívaniu bicyklov, ako dopravného prostriedka namiesto
automobilov.

Súčasťou programu sú praktické ukážky krasojazdy na bicykli, ktoré predvedú víťazky televíznej show Česko Slovensko má talent 2016, viacnásobné medailistky z ME a MS. Ide o interaktívny program, v ktorom si vybraní žiaci budú môcť vyskúšať špeciálne upravené bicykle na krasojazdu.

V programe sa poukáže na dôležitosť pohybovej a športovej aktivity a zdravého životného štýlu.

Po programe bude nasledovať krátka autogramiáda a fotenie sa s umelcami.

Prostredníctvom športu a edukačného programu “Neseď doma, bicykluj!” sa snažíme rozvíjať osobnosť žiakov, naučiť ich zodpovednému správaniu, disciplíne, ľudskosti a férovosti.

Viac info na 0903 193 855, alebo na info@act4slovakia.sk